SEO nástroje – Collabim

V tom to článku se dočtete základní informace o analytickém nástroji Collabim a jeho užitečných funkcích. Pokud vlastníte nebo spravujete webové stránky, tak Vám Collabim pomůže se zpětnou vazbou SEO optimalizace, kterou jste implementovali na konkrétní web. Jedná se tedy o analytický nástroj pro SEO pracovníka – konzultanta.

Webovou aplikaci Collabim vytvořil Jiří Koutný a slouží všem, co pracují se SEO optimalizací stránek, chtějí vidět své výsledky, ponaučit se z nich a dále s nimi pracovat.

Na stránkách Collabimu  se můžete zaregistrovat a vybrat si jeden z možných tarifů.

Pro majitele webu, který si chce kontrolovat a vyhodnocovat svou SEO optimalizaci na svém jediném webu velice dobře poslouží verze zdarma. Následující nástroje jsou implementovány právě v této free verzi, která umožňuje správu pouze jednoho webu.

Nástroje Collabimu – základní

Collabim sleduje, měří a vyhodnocuje tyto data:

  • pozice webu na klíčové slovo ve vyhledávačích (např. Google a Seznam).
  • hledanost klíčového slova uživatelem
  • kontrola zpětných odkazů

Díky těmto souhrnným informacím se lze cíleně zaměřit na konkrétní klíčová slova, jejichž pozice chceme v SERP vylepšit. Adekvátní reakcí může být doplnění textu, článku, investovat do PPC reklamy nebo jinak rozšířit své zpětné odkazy. Systém Collabim aktualizuje pozice klíčových slov velice rychle, většinou do 3-5 dnů. Výsledky naší práce se tak projeví rychle a my se můžeme věnovat další optimalizaci nebo se soustředit na jiná klíčová slova.

Následující obrázek ilustruje prostředí Collabimu.

collabim-seo-trefa

Rozšířená verze Collabimu

Rozšířená (placená) verze obohacuje Collabim o další nástroje. Jedním z nich je Site finder, který vyhledá podobně tematické weby na vaše klíčová slova. Můžete tedy svůj linkbuilding lépe cílit na zákazníka a zvýšit tak návštěvnost a konverzi webu.

V placené verzi lze využít také možnosti reportování výsledků webů, které spravujeme. Záložka se nachází v hlavním, horním menu pod názvem Reporty.

SEO konzultant, který spravuje více webů se bez placené verze neobejde, jelikož free verze slouží pouze pro jeden web. V Collabimu lze klientům ukázat graf své práce (viz. obrázek níže) a jak postupují jejich stránky ve výsledcích vyhledávaní konkrétního vyhledávače – SERP.

detail-klicoveho-slova

Na závěr chci říci, že Collabim Vám přesně řekne, na co je potřeba se zaměřit při další optimalizaci webu. Data jsou často aktualizována a můžete tedy velice rychle reagovat na změny. Vytváří tak rychlou a kvalitní zpětnou vazbu na vaše snažení.

Collabim šetří Váš čas a tedy i peníze, které můžete investovat jinam.

Pokud chcete dělat weby kvalitně a udržovat dlouhodobější spolupráci s klientem, tak Collabim je jedním z nástrojů, který Vám v tom to směru pomůže. Přemluvit klienta, aby investoval do tohoto nástroje a vašeho času je už otázka druhá, ale věřím, že výsledky, tabulky a grafy z Collabimu vašeho klienta přesvědčí.