Kvalitní redakční systém

aneb správné řešení přesně pro Vaše potřeby

Jak poznat kvalitní redakční systém? Má vůbec smysl investovat do redakčního systému? Na jaké faktory si dát při výběru pozor a na co klást opravdu vysoký důraz?
Musí být skutečně kvalitní řešení redakčního systému drahé?

Základní vlastnosti

Přestože, by se mohlo zdát, že tyto vlastnosti mají všechny redakční systémy, opak je pravdou. Doporučuji Vám přečíst si především o Editoru textu a funkcích pro SEO optimalizaci, kterým jsou dokonce věnovány detailnější články.

Editor textu

Nejdůležitější věc z celého redakčního systému. Profíci (rozumněn, ti co umí aspoň trochu HTML + CSS) se sice bez něj obejdou, ale většina uživatelů pro, které je redakční systém už ne. Vzhledem k důležitosti a rozsáhlosti požadavků na editor textu, mu je věnován extra článek Editor textu v redakčním systému.

Kategorie a podkategorie

Řazení článků do kategorií a podkategorií, možnost zanořování kategorií do sebe. Možnost uvést popis ke kategorii, včetně obrázku.

Šablony typu obsahu

Nastavení zobrazování vzhledu pro jednotlivé kategorie (např. v blogu (článcích) se komentáře budou zobrazovat, v nabídce služeb už nikoli). Ukázku v praxi můžete vidět přímo na tomto webu:

  • např. text SEO úpravy má rozdílnou šablonu (nastavení zobrazování) od klasického článku jako je ten, který právě čtete

SEO optimalizace

SEF URL adresy –

Title –

Meta popisky –

.htaccess –

Chyba 404 –

Mapa webu (sitemap.xml) –

Robot.txt –

Možnosti rozšíření

Fotogalerie

Formuláře

E-shop

Komentáře

RSS

Propojení se sociálními službami

Štítky / tagy / značky

Různé info boxy